fbpx

Sierpniowe wydarzenia literackie w Krakowie

Sierpień to czas urlopów, podróży i odkrywania nieznanych miejsc. To świetny moment, żeby spróbować czegoś nowego i wybrać się na któreś z wydarzeń literackich w Krakowie! W sierpniu na fanów literatury czeka m.in. akcja bookcrossingowa Drugie Życie Książki w MOCAKu, głośne czytanie baśni Braci Grimm i spacer literacki w Nowej Hucie. Nie zapomnimy też o wiatach literackich, poświęconych literackim ikonom Krakowa – Stanisławowi Wyspiańskiemu, Josephowi Conradowi, Awangardzie i Stanisławowi Lemowi. Wiaty nie tylko chronią przed palącym słońcem, ale także cieszą oko oryginalnymi projektami graficznymi oraz dają okazję do ściągnięcia ebooków, które później przeczytamy w autobusie albo na świeżym powietrzu.

Wybrane wydarzenia:

  • 4 sierpnia godz. 18:00 Blog-ksiazkowy.pl

Jedną z sierpniowych możliwości jest udział w akcji „Poznaj swojego blogera!”, w ramach której tym razem będzie można spotkać autora blog-ksiazkowy.pl. Wydarzenie odbędzie się po spotkaniu przy „głowie” na Rynku (jak popularnie nazywa się rzeźbę Igora Mitoraja „Eros spętany”), uczestnicy przejdą nad Wisłę, by w otoczeniu wody, drzew i przyjemnych widoków oddawać się rozmowom o książkach.

  • 7 i 28 sierpnia – Krakowskie Biuro Festiwalowe operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO

W sierpniu fani literatury będą mogli wymieniać się książkami aż dwukrotnie: w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (7 sierpnia) i w klubokawiarni FORUM Przestrzenie (28 sierpnia). Zasady pozostają niezmienne: wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek. Wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem można wymieniać tylko na książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki będą mogły wybierać natomiast dowoli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

  • 14 sierpnia godz. 19:00 – Spółdzielnia Ogniwo

Bertold Brecht jest najbardziej znany jako autor „Opery za trzy grosze” i „Matki Courage i jej dzieci”. A jego wiersze? Spółdzielnia Ogniwo zaprasza, by odkryć tę mało znaną stronę twórczości niemieckiego pisarza. Wieczór poetycki odbędzie się przy ulicy Paulińskiej 14 w ramach programu „Krakowskie księgarnie na medal” Fundacji Miasto Literatury!

  • 20 sierpnia godz. 16:00 – Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida

Zaprasza na spacer literacki „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie, który zostanie poświęcony militarnym pozostałościom z I i II wojny światowej oraz okresu zimnej wojny. Prowadzenie: Tomasz Mierzwa (Stowarzyszenie „Rawelin”), Marcin Jakub Mikulski (Fundacja Janus – Muzeum Twierdzy Kraków).

  • 25-27 sierpnia – Stowarzyszenie Re-prezentacje

Pod koniec miesiąca, 25–27 sierpnia, odbędzie się Festiwal Non-fiction, organizowany przez stowarzyszenie Re-prezentacje. To świetna okazja, żeby lepiej poznać, co dzieje się w świecie reportażu, spotkać ulubionych autorów i wziąć udział w dyskusjach o problemach współczesności. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zmiana”.

literatura_sierpien-2017

Pełen harmonogram literackich wydarzeń w sierpniu znajdziesz tutaj.

Enter the search phrase: