fbpx

Zapraszamy na majowe spotkania z LiteraTURĄ

Od Festiwalu im. Jana Błońskiego, przez warsztaty, wydarzenia dla dzieci, spotkania autorskie po akcje book-crossingowe – w maju na uczestników wydarzeń literackich czeka niezwykle różnorodny program. Zapraszamy na warsztat pisania felietonów, odbywający się w ramach Kursu Kreatywnego Pisania. Tym razem uczestnicy spotkają się z pisarką, która nie boi się poruszać ważnych tematów. Będzie nią Sylwia Chutnik, która podzieli się swoją wiedzą o tym, jak napisać dobry felieton. Festiwal Miłosza zaprasza zaś na dwudniowe, bezpłatne warsztaty dla blogerów i krytyków, które odbędą się 20 i 21 maja w Krakowie. Poprowadzi je Paulina Małochleb – krytyczka i badaczka literatury, sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Wiosenny miesiąc przyniesie ze sobą również doskonałą okazję, by po drodze nad Wisłę odświeżyć swoją biblioteczkę i wziąć udział w akcji Drugie Życie Książki w Pawilonie Powiśle 11. Przez cały rok do października pasażerowie komunikacji miejskiej korzystać mogą również z unikalnych literackich wiat przystankowych, jakie powstały z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wypatrujcie w mieście zaprojektowanych przez znakomitych krakowskich grafików przystanków poświęconych ikonom krakowskiej literatury – Josephowi Conradowi, Awangardzie Krakowskiej, Stanisławowi Lemowi i Stanisławowi Wyspiańskiemu.

 

Wybrane wydarzenia:

  • 14 maja od godz. 11:00 – Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO

W maju w ramach Kursu odbędzie się „Warsztat pisania felietonów”. Tym razem uczestnicy spotkają się z pisarką, która nie boi się poruszać ważnych tematów, pisać co myśli i zadawać trudnych pytań. Jej język, literacki styl i opowieści zadowolą najbardziej wybrednego krytyka. Będzie nią Sylwia Chutnik, która podzieli się swoją wiedzą o tym, jak napisać dobry felieton.

  • 20-21 maja – Warsztaty w ramach Festiwalu Miłosza 2017

Festiwal Miłosza zaprasza na dwudniowe, bezpłatne warsztaty dla blogerów i krytyków. Poprowadzi je Paulina Małochleb – krytyczka i badaczka literatury, sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Na zgłoszenia, zawierające tekst własny lub link do opublikowanego już tekstu oraz dane kontaktowe. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do poniedziałku (8 maja) pod adresem: warsztaty@fundacjamiastoliteratury.pl

  • 21 maja od godz. 15:00 – Drugie Życie Książki

W maju fani literatury będą mogli wymieniać się książkami podczas stacjonarnej wymiany w Pawilonie Powiśle 11. Zasady pozostają niezmienne: wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek. Wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem można wymieniać tylko na książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki będą mogły wybierać natomiast dowoli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

  • 25-26 maja – Festiwal im. Jana Błońskiego

W związku z 30. Rocznicą publikacji przełomowego eseju Błońskiego „Biedni Polacy patrzą na getto”, program festiwalu skupi się na znaczeniu literatury i krytyki literackiej dla pamięci zbiorowej i indywidualnej. Poszczególne spotkania i dyskusje będą poświęcone m.in. obrazowi zagłady w sztuce oraz miejscu historii w literaturze najnowszej.

literatura_maj-2017

Pełen harmonogram wydarzeń literackich w maju znajdziesz tutaj.

Enter the search phrase: